Bio Derm
 
 
 
Ozon Terapi ile Gençleşin!
» Hepsi  
Markalar
Guzellik Meslek Kursu
Guzellik Uzmanligi Kursu
Protez Tirnak Egitimi
Kalici Makyaj Egitimi
El-Ayak Bakimi Kursu
Lazer Epilasyon Egitimi
Profesyonel Makyaj Kursu
Gold Shape
Arama
-

Tüm Ürünleri Göster

 
M-Ozon Water


Ozon atmosferde doğal olarak bulunan bir gazdır.Her ozon molekülü üç oksijen atomundan oluşan bünyesinde yüksek enerji barındıran bir kimyasal bileşiktir O3’ün, O2’ye göre çok güçlü anti-oksidan etkisi vardır. Simgesi O3 olan ozon keskin kokulu, solunumu tehlikeli, mavi renklidir. İsmi Yunanca koklamak manasına gelen ozein’den gelir.Ozon, içinden elektirik kıvılcımları geçirilen havada kokusu yüzünden ilk kez 1781’de Van Merum’un dikkatini çekti. Alman kimyacı Christian Friedrich Schönbein (1799-1868) tarafından 1840 yılında yeniden keşfederek “ozon” adını verdi.(Kuleli ve Gürel,1991) Marignac,Becqurel ve Fremy tarafından incelenerek yapısı açıklandı; Saretin araştırmaları sonucu formulü bulundu.

''Ozon tedavisi ile vücudunuzu toksinlerden temizleyin, bağışıklık sisteminizi güçlendirerek sağlıklı ve mutlu bir hayata başlayın''

Aktif oksijen molekülü olan ozon gazı kullanılarak yapılan iyileştirici tedavilerdir. Medikal ozon, saf ozon ve saf oksijenin karışımı şeklinde kullanılır.

Ozon son yılların popüler tedavi yöntemlerinden biri olmuştur. Dünyanın pek çok ülkesinde uygulanan ozon terapi son yıllarda rağbet gören tamamlayıcı tıp uygulamalarının başında yer alıyor.

Deri kan dolaşımını arttırarak cilt yenilenmesini, sıkı ve pürüzsüz görünüm oluşmasını sağlar. Daha temiz, daha yumuşak ve daha gençleşmiş bir cilt sağlar

Hücre ve dokulara giden Kan dolaşımını arttırır,

Beyaz kan hücrelerinin oluşumunu arttırır, fonksiyonlarını düzenler,

Bağışıklık sistemini güçlendirerek enfeksiyonlara direnci artırır.

Kan ve lenf sistemini temizler,

Bakteri,virus ve mantarları öldürür,

Hızlı büyüyen kanser hücrelerinin coğalmasını ve yayılmasını engeller.

Alyuvarların elastikiyetini arttırarak kılcal damarlardan geçişini hızlandırır. Kanın dokulara oksijen bırakma yeteneğini arttırarak organların oksijenlenmesini arttırır.

Hücre solunumunu hızlandırır.

Detoks edici özelliği ile vücudumuzdaki kimyasal maddelerin temizlenmesine yardımcı olur. (böcek öldürücüler, ilaç atakları. Asidik maddeler, tarım ilacı kalıntıları )

Vücudumuzdaki doğal ağrı kesicilerin açığa çıkmasını sağlayarak ağrı kesici özellik gösterir.

Bağışıklık sistemini düzenleyici özelliği ile, bağışıklık sisteminin iyi çalışmamasından kaynaklanan hastalıkların tedavisinde iyileştiricidir.

Kaslarda biriken toksini gidererek kasları gevşetir ve yumuşatır, esnekliğini arttırır. Eklem ağrılarını ve kas rahatsızlıklarının iyileştirir,

Hormon ve enzim üretimini normale döndürür,

Beyin fonksiyonlarını ve hafızayı kuvvetlendirir.

Depresyon ve sıkıntıyı azaltıcı etkisi vardır. Stres hormonu olarak bilinen Adrenalini okside ederek genel bir rahatlık sağlar. Depresyon kaynaklı gerginliği gidermeye yardımcı olur.

Anti-Aging

Geriye yaşlanma , uzun yıllar gençliği korumak ve dinç kalmayı sağlamak için yapılan tedavidir.Bu amaçla ozonterapi de kullanılır. Ozon sayesinde oksijenin dokular tarafından daha iyi kullanımı sağlanır, bağışıklık sistemi harekete geçirilir. Bunu takiben vücudun kendi antioksidanları ve serbest radikallere karşı savaşan diğer hücreleri de aktive olurlar. Yaşlanma nedeniyle uzun süredir yeterince oksijenlenmeyen hücreler ozon tedavisinden sonra artık fonksiyonlarını daha iyi yapmaya başlar. Fizik kapasitede azalma, yürüme güçlüğü ve baş dönmesi gibi belirtiler ile kendini gösteren beyindeki dolaşım bozukluklarında da olumlu etkileri mevcuttur, Ozon uygulanan kişilerde yaşlanmayı önleyici etkilerinin yanı sıra yaşam kalitesinin de önemli düzeyde arttığı bilinmektedir.

Detoks (toksinlerden arınma)

Soluduğumuz hava, yediklerimiz ve içtiğimiz su, toksinler ve kirletici maddeler yavaşça vücudumuza girerler . EPA (A.B.D. Çevre Koruma Ajansı) verilerine göre, yiyeceklerimizde 3000'den fazla kimyasal bulunmaktadır ve yetişkinler her yıl 1.81 kg. pestisiti (zirai ilaç artıkları) tükettikleri gıdalarla birlikte almaktadırlar. Yağ dokularımızda depolanan toksinler ve kimyasallar(tarım ilacı artıkları, ağır metaller, ilaç artıkları, suni kimyasallar ve gıda koruyucuları), yavaş yavaş, sağlıklı doku ve hücreleri yok ederler ki, bu durum, hem bir çok hastalığın hem de yaşlanmanın sebebidir.